Bizi Arayın 0 (232) 253 80 88 info@aysaglik.org


Çatı Faresi

Çok küçük 3 cm civarındadırlar ve fındık faresi olarak da anılırlar, renkleri genelde gridir, büyük kulakları, küçük gözleri ve burunları vardır. Pislikleri siyah pirinç büyüklüğünde ve ovaldir. Pisliğini etrafa saçar, yuvasını gıda merkezlerine yakın oyuk ve boşluklarda yapar, ev ve iş yerlerine yerleşir, çok iyi tırmanıcı ve sıçrayıcıdırlar.


Tahta Kurusu

Bunlar yalnızca memelilerden ve kuşlardan kan emerler. Koyu kırmızımsı kahverengi renkte ve 5 mm boyundadırlar.Kan emmek için geceleri konukçularına yanaşırlar. Bu yüzden ev içinde yatak ve televizyon karşısında ki koltukta sıkça rastlanırlar.


Amerikan Hamamböceği (Periplanata Americana)

Erginleri ortalama 2-3 cm boyunda kanatlı kırmızımsı kahve renginde en büyük hamam böceği türüdür. Nemli, sıcak ve pis yerleri severler kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı galerileri gibi yerleri istila ederler. Dizanteri, Gıda zehirlenmeleri gibi hastalıklara neden olur.Erginleri ortalama 2-3 cm boyunda kanatlı kırmızımsı kahve renginde en büyük hamam böceği türüdür. Nemli, sıcak ve pis yerleri severler kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı galerileri gibi yerleri istila ederler. Dizanteri, Gıda zehirlenmeleri gibi hastalıklara neden olur.


Alman Hamamböceği (Blatella Germanica)

0.5-1 cm boyunda, kahveregi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında KALORİFER BÖCEĞİ'de denir. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır.


Mite

Mite (Akar), 55 mikron boyutuna kadar büyüyebilen, yeryüzünde 48,200 türü bulunan, parazit olarak canlı organizmalar üzerinde yaşayabilen ve insan sağlığını ciddi ölçüde tehdit eden zararlı eklem bacaklı mikroorganizmalardır.


Sıçan

Küt burunlu, küçük kulak ve gözlere sahip, kaba tüyleri kahverengi siyah karın bölgesi gri beyaz arası bir renktedir. Lağım fareleri daha çok kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınları ve beton altında yuva yaparlar.


Sıçan

Küt burunlu, küçük kulak ve gözlere sahip, kaba tüyleri kahverengi siyah karın bölgesi gri beyaz arası bir renktedir. Lağım fareleri daha çok kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınları ve beton altında yuva yaparlar.

Hizmetlerimiz  »  Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Haşere İlaçlama

- Hamamböceği ilaçlama
- Kemirgen ilaçlama
- Kene ilaçlama
- Pire ilaçlama
- Tahtakurusu ilaçlama
- Güve ilaçlama
- Karasinek ve sivrisinek ilaçlama
- Karınca ilaçlama
- Arı ilaçlama
- Çıyan ilaçlama
- Akrep ilaçlama
- Yılan ilaçlama
- Mobilya böceği ilaçlama..


İnceleme ve Kontrol

İnceleme ve Kontrol,firmamızın en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir.Bu faaliyet,müşterilerimizin işletmelerinde periyodik olarak yapılmaktadır.

1. İnceleme


PCO ( ZKO: Zararlı Kontrol Operatörü )'nün incelemesi:


Operatörlerimiz,işletmede yada binadaki haşere istila düzeyinin belirlenmesi için yerinde inceleme yapar.Bu inceleme sonunda uygulama yöntemi ve kullanılacak ilaçlar belirlenir.İnceleme, yapılacak olan haşere mücadelesinde başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

2. İzleme

Operatörlerimiz tarafından yapılan izlemeler sonucunda,zararlı popülasyonunun en çok bulundukları yerler belirlenir.Bunun sonucunda da yapılacak ilaçlama uygulamasının işletmedeki hangi noktalara yapılması gerektiğine karar verilir.

3. Kontrol

Operatörlerimiz tarafından periyodik olarak,yapılan haşere mücadelesinin sonuçları kontrol edilir.Yapılan bu kontroller sonunda,işletmeye düzenli olarak rapor sunulur.